Domus atque Familia

 
Home Вы здесь: Главная База знаний Коммунальная тема

Погода

Вы можете выбрать другой город для информера

При поддержке:

 ПРАВИЛА

користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями  (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. N 572)

 

1. Ці Правила визначають порядок користування приміщеннями, а також  утримання  житлових  будинків  і  прибудинкових   територій незалежно від відомчої належності і  форми  власності.  Нормативні документи (правила, нормативи, інструкції)  щодо  використання  та утримання житлового фонду  розроблюються  відповідними  державними органами управління на основі цих Правил.

2. Використання квартир, одноквартирних  будинків  (надалі - будинків) здійснюється громадянами на основі приватної  власності, найму або оренди.

3. За власником житлового будинку органом місцевої  державної влади закріплюється прибудинкова територія.

4. Власник житла  за  рахунок  власних  коштів  оплачуює  всі витрати, пов'язані з утриманням житлового  будинку  і  закріпленої прибудинкової території.

5. Технічне  обслуговування  і  ремонт  елементів  житлових будинків  і  зовнішнього  благоустрою,  санітарне  обслуговування допоміжних приміщень житлових будинків і  прибудинкових  територій здійснюють  на  договірній  основі  з  власниками  житла  або  з уповноваженим ними органом відповідні  підприємства,  які  повинні дотримувати вимог цих Правил. При виявленні їх порушень  власником

або уповноваженим ним органом вживаються заходи до винних у  цьому осіб.

6. Власники житлових будинків зобов'язані:

·      здійснювати своєчасне проведення їх ремонту;

·      забезпечувати технічне  обслуговування  конструктивних елементів і технічного обладнання, санітарне обслуговування допоміжних приміщень і прибудинкової території;

·      виконувати умови договірних відносин з підприємствами по обслуговуванню житла.

7. Квартири (кімнати) житлових  будинків,  що  перебувають  у державній і колективній власності, можуть надаватися громадянам  в оренду або найом, а в будинках або  квартирах,  що  перебувають  у приватній власності, - в оренду.  Піднайом  кімнат  (квартир)  без дозволу власника житла не допускається.

8. Власники багатоквартирних житлових будинків або уповноважені ними органи:

·      укладають договори на виконання робіт  по  обслуговуванню та ремонту будинку (будинків) з державними комунальними,  приватними, колективними, сімейними підприємствами або окремими особами.

Власники будинків, що перебувають у приватній власності, здійснюють обслуговування і ремонт будинків власними силами або із залученням підрядних підприємств; оцінюють  якість  виконуваних  робіт  по  утриманню  житлових будинків і прибудинкових  територій  та  застосовують  передбачені договором  санкції  до  підприємств  по  обслуговуванню  житла  за невиконання або неякісне виконання ними договірних зобов'язань.

9. Володіння квартирою на правах приватної власності засвідчується завіреним в  установленому  порядку  документом  про придбання квартири (договір купівлі-продажу, дарування і свідоцтво про право на власність, зареєстровані в органах технічної інвентаризації або в органах місцевої Ради народних депутатів).

10. Власники квартир у багатоквартирному будинку можуть утворювати товариства (об'єднання) власників квартир для забезпечення ефективного використання приватизованих квартир та управління ними і вирішення інших передбачених статутом питань. Власники квартир делегують товариству (об'єднанню) право виступати від їхнього імені з правами  власника будинку і замовника на виконання робіт по  його  обслуговуванню і ремонту.

11. Власники житлових будинків мають право утворювати товариства (об'єднання) власників житлових будинків.

12. При наявності співвласників у  багатоквартирному  будинку між ними укладається угода на спільне володіння і пайову участь  в утриманні  будинку  і  прибудинкової території  з  визначенням уповноваженого співвласника.

13. Співвласники  будинку,  де не  створено товариство (об'єднання), укладають договір на участь у витратах на  утримання будинку і прибудинкової території.

14. Плата за використання теплової та електричної енергії, газу, за водопостачання і каналізацію та інші послуги (використання радіотрансляційної точки, колективної телевізійної антени, телефону тощо) власниками квартир (будинків) наймачами, орендарями вноситься за затвердженими в установленому порядку тарифами.

15. Користування  всіма  приміщеннями  квартир у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється на підставі договорів найму або оренди.

16. Власник квартири має право  за  згодою  членів сім'ї здавати  в  оренду  квартиру  (кімнати   квартири).   Використання орендарем  квартири  (кімнат)  обумовлюється   договором   оренди, укладеним з власником квартири у письмовій формі. Власник квартири може укладати інші угоди, не заборонені законом.

Розмір  орендної  плати  за   приміщення   узгоджується   між сторонами.  При  визначенні  орендної  плати  враховуються   площа приміщень, що вноситься в оренду, фактичні витрати власника  житла на обслуговування та ремонт будинку, сума відшкодування власникові вартості житла та інші витрати.

Орендодавці  (власники  квартир)  зобов'язані  подавати податковій інспекції декларацію про доходи від житла, переданого в оренду.

17. Власники квартир  багатоквартирних  будинків  зобов'язані вносити  на  відповідний  рахунок  власника  будинку  плату  за обслуговування і ремонт будинку.

Наймачі квартир (кімнат) вносять плату за найом житла, розмір якої встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Ці  платежі  і  платежі  за  комуналльні  та  інші  послуги власниками квартир, наймачами і орендарями вносяться  щомісяця  не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не  встановлено інші строки.

При простроченні внесення вказаної плати  стягується  пеня  з розрахунку  І  процент  від  несплаченої  суми  за  кожний  день прострочення, але не більше 100 процентів загальної суми боргу.

18. Власники  квартир,  наймачі  та  орендарі  зобов'язані використовувати  приміщення  житлових  будинків  за  призначенням, забезпечувати збереження жилих і підсобних  приміщень  квартир  та технічного  обладнання  будинків,  дотримувати   правил  пожежної безпеки. При появі несправностей у квартирі вживати заходів до  їх усунення власними силами або силами підприємств по  обслуговуванню житла.

19. Переобладнання і перепланування жилих і підсобних приміщень, балконів і лоджій власниками квартир, наймачами і орендарями може провадитися лише з метою поліпшення благоустрою квартири за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у цьому будинку. Наймачі та орендарі квартир можуть виконувати вказані роботи тільки з дозволу власника будинку (квартири).

Ремонт, реконструкція і реставрація  будинків, віднесених в установленому порядку до пам'яток історії та культури, провадяться з відома державних органів охорони пам'яток і під їх контролем.

20. Забороняється зберігати в приміщеннях житлових будинків вибухонебезпечні чи екологічно шкідливі речовини і предмети.

21. Не  допускається  виконання  робіт  та  інші   дії,   що викликають  псування  приміщень,  підвищений  шум  чи  вібрацію, порушують умови проживання громадян.

22. Використання телевізорів, радіоприймачів, магнітофонів та інших гучномовних пристроїв дозволяється лише за умови зменшення звуку до ступеня, що не порушує спокою мешканців будинку. З 23 до 7 години у будинку повинен зберігатися спокій.

23. Утримання собак і кішок в квартирах дозволяється лише за умови дотримання Правил утримання собак і кішок у містах та інших населених пунктах, а в квартирах,  де  проживає  два  і  більше власників, наймачів або орендарів, - з їхнього дозволу. Утримання на балконах і лоджіях тварин, птиці і бджіл забороняється.

24. Власники, наймачі і орендарі жилих приміщень  зобов'язані виконувати додаткові правила користування приміщеннями, які можуть бути встановлені органами місцевої державної влади.

25.  Зовнішні  огорожі  та  конструкції  будівлі - фасади, цоколі, покрівлі, вхідні двері, віконні рами, відповідні  пристрої та інші елементи повинні бути відремонтовані пофарбовані у  колір, визначений архітектором. Будинок  повинен  мати  номерний  знак  і показчики установленого зразка.

26. Сходові клітки, ліфтові шахти, горища, підвали та інші допоміжні примішення будинків повінні утримуватися в чистоті, не захаращуватися, закриватися на замки.

27. Житлові будинки, їхні конструктивні елементи і технічне обладнання  підготовляються  щорічно  до  експлуатації  в  зимових умовах. Відповідальність за підготовку будинку до  експлуатації в зимових умовах несе власник будинку (уповноважений співвласник).

28. Технічна характеристика будинку та його стан відображаються в технічному  паспорті  житлового  будинку.  Дані паспорту періодично підлягають уточненню.

29. Санітарне обслуговування прибудинкових територій провадиться спеціалізованими підприємствами по обслуговуванню  житла  або приватними особами згідно з технологічними рекомендаціями і нормами.

30. Обсяги і  зміст  робіт  по  обслуговуванню  прибудинкової території в літній і зимовий періоди визначаються розміром  їхньої площі, рівнем благоустрою, інтенсивністю руху пішоходів та  іншими характеристиками.

31. Власники житла зобов'язані забезпечувати  на  договірній основі силами підприємств по обслуговуванню житла:

·      вивезення побутових відходів за погодженим графіком;

·      утримання  в  робочому стані контейнерів для побутових відходів і сміттєзбірників без  їх  переповнення  та  забруднення території;

·      вивезення з прибудинкової  території металобрухту, будівельного і побутового сміття, шлаку та інших відходів.

32. Збереження зелених надсаджень на прибудинковій  території і належний догляд за ними забезпечуються на договірній основі власниками житлових будинків або спеціалізованими підприємствами При цьому виконуються відповідні агротехнічні і  санітарні  вимоги  та вимоги щодо збереження мереж.

У разі допущення порушень указаних вимог заподіяні збитки відшкодовуються за рахунок винних у цьому організацій або  асіб  у встановленому порядку.

33. Технічний стан конструктивних елементів і технічного обладнання житлового будинку повинен забезпечувати безпечне проживання в ньому людей. У разі появи відхилень від нормативних вимог проводяться роботи для їх негайного усунення.

34. При виявленні відхилень  у  технічному  стані конструктивних елементів, що загрожує безпечному перебуванню людей в житловому будинку (аварійному будинку), мешканці, незалежно від форми  власності  будинку,  підлягають  відселенню  в адміністративному порядку в інше жиле приміщення.

35. Власники, наймачі та орендарі жилих приміщень зобов'язані:

·      виконувати ці Правила;

·      проводити за власні кошти ремонт квартири  (для  орендарів - якщо це передбачено договором оренди);

·      дотримувати умов безпечної експлуатації газового обладнання;

·      своєчасно повідомляти власника будинку про виявлені несправності, які порушують нормальну експлуатацію  цього  будинку або призводять до перевитрат тепла, газу, води, електроенергії;

·      щороку, до початку опалювального сезону, здійснювати утеплення вікон, балконних і вхідних дверей квартири;

·      своєчасно вносити плату за обслуговування і  ремонт  будинку, плату за найм чи оренду квартири, комунальні та інші послуги.

Якщо ремонт жилих і підсобних  приміщень  квартири  викликано виконанням ремонту житлового  будинку,  встановленням  додаткового обладнання  або  іншими  причинами,   незалежними   від   власника квартири, наймача, орендаря, такий ремонт  виконується  за  кошти, накопичені на ремонт будинку.

36. Наймачі та орендарі квартир забов'язані:

·      відшкодовувати  наймодавцю  (орендодавцю)   у   встановленому законом  порядку  збитки,  пов'язані  з   пошкодженням   квартири, житлового  будинку  і  обладнання,  заподіяним  з   вини   наймача (орендаря) або осіб, які разом з ним проживають;

·      при виїзді  з  членами  родини  із  квартири  на  інше місце проживання для повторного її заселення  відремонтувати  за  власні кошти приміщення і обладнання або  відшкодувати  вартість  ремонту наймодавцю (орендодавцю) за його  згодою  і  здати  приміщення  за актом.

Вартість  робіт  по  поліпшенню  упорядження  квартири  або встановленню нового обладнання, виконаних наймачем (орендарем), демонтаж якого неможливий без пошкодження квартири,  відшкодуванню не підлягає.

37. Власник  квартири  зобов'язаний  відшкодовувати  власнику будинку збитки, заподіяні будинку з його вини або вини  осіб,  які разом з ним проживають.

 

Вернуться к оглавлению

 

На главную страницу

 
Поделитесь этой информацией с другими

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Яндекс.Метрика
Главная страницаКонтакты