Domus atque Familia

 
Home Вы здесь: Главная База знаний Коммунальная тема

Погода

Вы можете выбрать другой город для информера

При поддержке:

ПОЛОЖЕННЯ

про систему технічного обслуговування, ремонту  та реконструкції жилих будівель в містах і селищах України (КДП-204/12 Україна 193-91, затверджено  наказом  Мінжилкомунгоспа №135 від  31.12.91р.)

 

1.    ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Положення встановлює склад і порядок функціонування системи технічного обслуговування, ремонту та реконструкції жилих будівель.

1.2. Положення є обов’язковим для підприємств, організацій і установ, незалежно від форм їх власності та відомчого підпорядкування, кооперативів та товариств індивідуальних власників, які здійснюють технічне обслуговуваня, ремонт і реконструкцію жилих будівель в містах і селищах України.

1.5. Система передбачає проведення в жилих будівлях в процесі експлуатації такого комплексу робіт: технічного обслуговування, ремонтів та реконструкції.

1.6. Контроль за виконанням вимог системи технічного обслуговування, ремонту та реконструкції жилих будівель покладено на Держжитлокомунгосп України та місцеві органи влади або на створені ними відповідні структури управління.

2. ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2.1. Технічне обслуговування жилих будівель являє собою комплекс робіт, спрямованих на підтримку справності елементів будівель чи заданих параметрів та режимів роботи технічного обладнаня.

2.2.Перелік основних робіт по технічному обслуговуванню наведено в додатку3.

3. РЕМОНТ ЖИЛИХ БУДІВЕЛЬ

3.1. Ремонт будівлі - комплекс загальнобудівельних і спеціальних робіт і організаційно-технічних заходів по усуненню фізичного і морального зносу, не пов’язаних зі зміною техніко-економічних показників.

3.16. Перелік робіт по ремонту квартир, що виконуються за рахунок коштів наймачів і власників, наведено в додатку 9.

Додаток 3.     

Перелік  основних робіт  по  технічному  обслуговуванню  жилих будівель.

Роботи, що виконуються при профілактичному обслуговуванні конструкцій, технічного обладнання.

Ліквідація незначних несправностей в системах водопроводу і каналізації (заміна прокладок у водопроводних кранах, окремих кранів, зміщувачів, ущільнення згонів, зміна пошкоджених ділянок трубопроводів, ліквідація засмічень, регулювання змивних бачків, прочистка сифонів, притирання пробкових кранів і зміщувачів, набивка сальників, заміна поплавка, заміна гумових прокладок біля дзвона і шарового клапана, установка обмежувачів - дросельних шайб, очищення бачків від вапнякових відкладень та інше), закріплення приладів, що розхиталися, в місцях їх приєднання до трубопроводу, закріплення трубопроводів.

Ліквідація незначних несправностей в системах центрального опалення і горячого водопостачання (регулювання триходових кранів, заміна окремих душів, набивка сальників, дрібний ремонт теплоізоляції. Заміна сталевих радіаторів та трубопроводів, що потекли, розбирання, огляд і очищення грязевиків, повітрозбирачів, вантузів, компенсаторів регулюючих кранів, гвинтелів, засувок; очищення від накипу запорної арматури, водонагрівачів, змійовиків та ін., закріплення разхитаних приладів у місцях їх приєднання до трубопроводу, закріплення трубопроводів).

Ліквідація незначних несправностей електричних пристроїв (притирка і заміна лампочок, які перегоріли у підсобних приміщеннях, заміна або ремонт штепсельних розеток і вимикачів, дрібний ремонт електропроводки, заміна захисних вогнів, запобіжників автоматичних вимикачів, пакетних перемикачів ввідно-розподільних пристроїв, щитів і електроплит.

Перевірка наявності тяги в димо-вентиляційних каналах. Перевірка і відновлення заземлення ванн. Дрібний ремонт печей і вогнищ (закріплення дверцят, підтопочних листів та ін.) Прочищення каналізаційного лежака. Промазка суриковою замазкою свищів, ділянок гребенів стальної покрівлі та ін. Перевірка заземлення оболонки електрокабеля, заміри опору ізоляційних проводів. Перевірка заземлення обладнання (насосів, итових вентиляторів). Ліквідація дрібних несправностей електропроводки. Заміна штепсельних розеток і вимикачів. Регулювання і налагоджування ліфтів, ЗПП, дрідний ремонт сміттепроводів (закріплення затворів, стволів і ін.).

Роботи, які виконуються при підготовці жилих будівель до експлуатації в осінньо-зимовий період.

Утеплення віконних та балконних прорізів.Заміна розбитого скла вікон, склоблоків та балконних дверей квартир (за рахунок коштів наймачів).Утеплення вхідних дверей в квартирах (за рахунок коштів наймачів).Ремонт і утеплення трубопроводів на горищах і в підвальних приміщеннях. Укріплення і ремонт парапетних огороджень.

Ремонт, регулювання і гідравлічне випробування системи водопостачання і центрального опалення. Дрібний ремонт газового обладнання. Ремонт, утеплення і прочищення димо-вентиляційних каналів. Заміна розбитих склоблоків, скла, вікон, вхідних дверей і дверей допоміжних приміщень.

Закріплення прапородержаків, номерних знаків і вказівників. Ремонт і утеплення зовнішніх водорозбірних кранів і колонок. Ремонт і установка пружин доведення упорів на вхідних дверях. Ремонт і укріплення вхідних дверей.

Інші роботи.

Регулювання і налагодження системи центрального оплення в період її випробування. Регулювання і налагодження системи вентиляції. Промивка системи центрального опалення. Очищення та промивка водопровідних баків. Прочищення колодязів, дворової каналізації, дренажу. Скидання з покривель снігу і льоду. Очищення покривель від сміття, бруду, листя. Встановлення маяків на конструкційних елементах будівель для спостереження за деформаціями. Підготовка системи водостоків до сезонної експлуатації. Дрібний ремонт елементів диспетчеризації, кабельного телебачення, телеантен, протипожежної автоматики та димовидалення.

Додаток 9.     

Перелік  робіт  по  ремонту  квартир, що виконуються  за  рахунок  коштів  наймачів  в  будинках державної і муніціпальної власності.

Фарбування стелі і стін жилих та підсобних приміщень квартир, лоджій, еркерів, балконів.Обклеювання стін і сталі обоями. Фарбування віконних рам і балконних дверей з внутрішньої сторони, фарбування підлоги жилих і підсобних приміщень, циклювання паркетної підлоги. Фарбування радіаторів, труб центрального опалення, газопроводу, водопроводу та каналізації. Фарбування зовнішніх стін з матеріалів наймодавця для мешканців одноповерхових одноквартирних будинків. Заміна віконних, дверних і пічних приладів, встановлення скла. Заміна або установка додаткових кранів, зміщувачів та іншого технічного обладнення, заміна полотен дверей, вбудованих шаф і оздоблення квартири (роботи виконуються наймачами за згодою з наймодавцем).

Ремонт чи заміна електропроводки від вводу в квартиру, заміна електроприладів та ін. Роботи по поліпшенню опорядження квартир.  Ремонт штукатурки стін, стелі, перегородок окремих місць у приміщеннях жилих квартир. За замовленням наймачів проведення робіт по перебудові, переплануванню і підвищенню рівня благоустрою жилих приміщень відповідно до затверджених у встановленому порядку проектів. Дострокова заміна і ремонт покриття підлоги. Масляне фарбування віконних рам, балконних полотен і решіток з зовнішнього боку (за погодженням з ЖЕО та місцевими архітектурними органами).

 


Вернуться к оглавлению

 

На главную страницу

 
Поделитесь этой информацией с другими

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Яндекс.Метрика
Главная страницаКонтакты